חדשנות משפרת – הגדל את הרווחיות ושמר את צוות העובדים עם תרבות חדשנית

חדשנות משפרתהגדל את הרווחיות ושמר את צוות העובדים עם תרבות חדשנית

חדשנות נתפסת לעתים קרובות עם הכנסה של מוצרים או שירותים חדשים לעסק שלך; עם זאת, חדשנות  יכולה להיות גם שינוי הדרך שבה אתה עושה עסקים.  חדשנות מאמצת שימושים חדשים בטכנולוגיות, שיטות משופרות בתעשייה, עמידה בדרישות או צרכי הלקוח המשתנים ומערכות ותהליכים טובים יותר. כדי להצליח, חדשנות תצטרך להיות מאומצת קודם כל  על ידך ואח"כ ע"י שאר הצוות שלך וכל שאר השותפים העסקיים.

יתרונות

אם אתה ממקד את העסק שלך להתעסק בחדשנות, אתה תוודא שכול העובדים בעסק שלך יפעלו בצורה יותר יעילה וטובה ועל ידי כך תשפר את התוצאות העסקיות והריווחיות. יתרונות נוספים :

 • הגברת התחרותיות – יעילות גבוהה יותר עם עלויות נמוכות ומוצרים איכותיים יותר
 • שימוש יעיל יותר בכל המשאבים
 • שימור צוות משופר – צוות כמו לעבוד בעבודות חדשניות ומאתגרות שמקדמות עבודת צוות ופתרון בעיות
 • גישה פרואקטיבית לעסקים – המודל העסקי שלך מתמיד בהתאמת התנאים המשתנים
 • אטרקציה גדולה יותר של לקוחות חדשים על ידי שיפור הקיים, או להציע מוצרים חדשים, או שירותים או כניסה לשווקים חדשים
 • הגישה שלך לחדשנות תהיה מונעת על ידי האסטרטגיה העסקית שלך, יכולת, הבנה בשוק ומחויבות לתהליך. לעתים קרובות, תהליכים אלה יוסיפו יכולת לעסק שלך עם מעט או ללא עלויות נוספות. התחרותיות העסקית שלך והישרדות קשורה ישירות ליכולת שלך לחדש.
 • חיבור העובדים לתרבות ארגונית של חדשנות
 • העובדים שלך הם אחד הנכסים הכי פרודוקטיביים בעסק שלך. על ידי יצירת סביבה בתוך העסק שלך המעודדת חשיבה ופעולה חדשניים תוכלו לעורר את העובדים שלך לחלוק את הידע שלהם, ניסיון, מיומנויות, הצעות והמלצות.

הנה עשר דרכים שונות על מנת ליצור כדי ליצור סביבה חדשנית בעסק שלך:

 1. לעודד תרבות חדשנית : העובדים צריכים להיות כנים ופתוחים, מעודדים לחלוק רעיונות ויכולים לחקור יוזמות ללא חשש מעונש. צריכה להיות הבנה והכרה כי ניסוי משהו חדש כרוך לעתים קרובות בסיכון גבוה.
 2. לשכור אנשים עם פרספקטיבות שונות : חפש עובדים שמבינים את החזון שלך ומתאימים לתרבות שלך, אבל הם לא בהכרח זהים לך. חפש את אלה שיש להם פרספקטיבות שונות, רקע מגוונים, תשוקות ויכולות. העסקת עובדים עם קבוצה חלופית של רעיונות וגישות לפתרון בעיות בקלות ליצור גישה חדשנית.
 3. להוביל על ידי דוגמה : על ידי פתיחות וגישה לרעיונות חדשים. ודא כי כל עובד מעודד לשתף ברעיונות חדשים. זה יכול להתבצע בדרכים רבות כגון רעיונות חדשים ספציפיים, פגישות, תיבות הצעה, אזור פיזי שונה המעוצב ליצירת השראה, ספקו זמן לעובדים כדי לפרוץ מתפקידם השיגרתי וזאת כדי לעורר מחשבות חדשות .
 4. צור תהליך : ודא כי יש תהליך שבו כולם מבינים להעריך כל רעיון חדש. העובדים ירגישו נוח להציע הצעות והמלצות אם הם ירגישו בטוחים שהרעיון ייחשב כראוי. התהליך חייב להיות נתמך על ידי הכרה ומתן משוב בזמן.
 5. ליישם במהירות : במידת האפשר, ליישם רעיונות במהירות. העובדים יהיו בעלי מוטיבציה גבוהה להמשיך לשתף רעיונות, להקרין את ההצלחה של הרעיון לשאר העובדים ועל ידי כך לעודד את הפרודוקטיביות של העובדים האחרים, למעשה הם יראו שיש להם יכולת להשפיע על הכיוון של העסק.
 6. לתגמל עובדים : גם אם הרעיון אינו מיושם, יש לעודד את העובדים להציע את כל הרעיונות. ניתן לתת פרס / תגמול ליחיד או לקבוצה, הדבר החשוב הוא שהעובדים יראו שאתה מעריך את המאמצים שלהם כדי לשפר את העסק.
 7. יצירת הזדמנויות : יצירת נוהלי עבודה לעידוד יוזמות חדשות. העבר עובדים בין מחלקות (חילופי עובדים) על מנת לטפח פרספקטיבות חדשות . לפתח צוותים צולבים תפקודית (עובדים מחלקים שונים של העסק) כדי סיעור מוחות שיפורים תהליכים בתחומים אחרים של העסק. להציג רעיונות חדשים או "מה אם?" סעיף לפגישות קבועות.
 8. צור מרחב שיתוף פעולה : צור אזור ייעודי בתוך העסק אשר בו תקדם אינטראקציה עם העובדים. לעתים קרובות דיונים בלתי רשמיים מובילים לשיפור יחסי עובד ואמון אשר יכולים לאמץ שיתוף פעולה שיכול להוביל לחדשנות. בחברות גדולות, יש להם לעתים קרובות שטחים פתוחים בהם העובדים יכולים לשבת ולשוחח בסביבה מרגיעה.
 9. הצע הדרכה לעובדים : הצע אימון לעובדים אשר יעורר מחשבות וגישות חדשות לעסק. העובדים יקבלו ניסיון נוסף והעסק ייהנה מהרעיונות והגישות החדשים האפשריים שהעובד למד.