עצמאות כלכלית מהי ? וכיצד ניתן להגיע אליה?

 

 

 

לאחרונה, אני נתקל בהרבה בעלי עסקים שחוששים לעשות מהליכים של השקעה בעסק על מנת לשפר את תוצאותיו או הרווחיות שלו. ברוח חג העצמאות החלטתי לשתף אתכם בתובנות שלי בנושא.

ראשית נבין מהי עצמאות כלכלית, עצמאות כלכלית מוגדרת כיחס שבין ההכנסה מנכסים לבין רמת החיים. הכוונה שההכנסה הפסיבית ללא עבודה שווה לרמת החיים. לדוגמא, מי שעלות רמת החיים שלו עומדת על 20.000 ₪, ומקבל באופן פאסיבי 20.000 ₪ (שכירות מנכסים, תיק השקעות, שותפות בעסק אחר) הגיע לעצמאות כלכלית.  אותה אדם שמקבל באופן פאסיבי כ 10.000 ₪ הגיע לעצמאות של 50 אחוז בלבד.

הגישה הרווחת להגעה לעצמאות כלכלית בקרב אנשים וכאלה שעוסקים בכלכלת המשפחה הינה שהשלב הראשון צריך להיות "הידוק החגורה" הגעה לאיזון תקציבי וסגירת הלוואות, חיסכון ורק אז לעבור להשקעה וצמיחה, להבנתי זו גישה מוטעית לחיים ולעסקים, גישה זו יוצרת תופעה הפוכה ומרחיקה מעצמאות ורווחה כלכלית.  התנהלות כזאת מפתחת תודעת מחסור וחשש, סוגרת את האפשרות המנטאלית לחשוב בגדול ולהעז.

לעניות דעתי, הדרך הנכונה היא בניית תוכנית ברורה כיצד להגיע לעצמאות כלכלית, לדוגמא, תחליט שאתה רוצה הכנסה פאסיבית של 10.000 ₪ בחודש, לצורך הגעה ליעד אתה צריך להגיע למצב שתוך 5 שנים אתה הבעלים של 2 נכסים, כעת הצמצום הנדרש רמת החיים הינו זמני ובמקום לחסוך תשקיע את הכסף הפנוי ברכישת נכס כולל התחייבות להלוואה הנדרשת. באופן זה אנחנו יוצרים תפיסה עסקית אקטיבית שמטרתה הגעה לעצמאות כלכלית, הצמצום המתבקש ברמת החיים הינו חלק מהתוכנית. גישה זו מצריכה אומץ, התחברות לעוצמה הפנימית שלך ואמונה בעצמך. עליך להפוך את תחושת הפחד לדחף שמניע אותך לפרוץ קדימה. לייצר את המציאות שלך עצמך לפי התסריט שאתה קבעת ולא להיסחף עם הזרם.

"ציפור שיושבת על ענף לעולם לא פוחדת שהענף שהיא יושבת עליו ישבר, כי האמון שלה הוא לא בענף עצמו אלא בכנפיים שלה"

גם כמסתכלים לתוך העסק שלך קיימים אותם חסמים שמונעים ממך לפרוץ, בדרך כלל החסמים הללו הם חסמים מנטאליים ולא פיזיים, פחדים, כשלים בעבר, התייחסות למה תגיד הסביבה, המשפחה. גם כבעל עסק אתה צריך להבין מהו המדד שלך להצלחה, לדייק את המקום שאליו אתה רוצה להגיע, לבנות תוכנית מבוססת על נתונים ומספרים ובעיקר להעז לעשות.

מריסה אן מאייר המנכ"לית של Yahoo סיפרה "אני תמיד עשיתי משהו שהייתי קצת לא מוכנה לעשות. אני חושבת שככה אנו גדלים. כאשר יש רגעים של 'וואו, אני לא בטוח שאני יכול לעשות את זה' , ואתה מצליח להתגבר על אותם רגעים, זהו הרגע בו השגת פריצת דרך".

עכשיו !  לקראת יום העצמאות, זה הזמן שלך לעשות חשיבה איפה תרצה להיות בעוד 10 שנים ולבנות תוכנית לא מתפשרת כיצד להגיע לשם, במישור האישי והכלכלי. במידה ותצטרך עזרה, אנחנו ב Business Commando  נשמח לסייע לך, אז צור קשר עכשיו!

לפרטים :

משרד : 03-6909496

שירי סלע : 050-8220342

תומר פלד : 050-9536186

דוא"ל :office@business-commando.co.il