תשעה דברים שמפרידים בין מנהיגים מהמנהלים

תשעה דברים שמפרידים בין מנהיגים מהמנהלים

Warren Bennis אחד החלוצים של מחקרי מנהיגות עכשוויים, אהב לומר, "המנהל עושה את הדברים בצורה נכונה המנהיג עושה את הדבר הנכון", זוהי הבחנה שכל מנהל ומנהיג שרוצים לנהל ולהוביל ארגון חייבים להבין.

ניהול ואדמיניסטרציה הינן משימות קריטיות: בלעדיהם, לא היינו לבצע הרעיונות הטובים ביותר שלנו ולבצע פונקציות חיוניות. ובכל זאת, כל אחד מאתנו צריך להיות מנהיג, לא רק מנהל או אדמיניסטרטור. אנחנו צריכים לא רק לעשות את הדברים נכון ( כלומר לבצע בצורה טובה), אנחנו צריכים גם לעשות את הדברים הנכונים, כלומר מציאת דרכים טובות יותר לבצע את המשימות של הארגונים שלנו.

יתכן שהיו תקופות בעבר שניתן היה לפצל בין תפקיד המנהל והמנהיג, לדוגמה, מנהל עבודה במפעל תעשייתי מסורתי כנראה לא היה צריך לתת מחשבה רבה למה שהוא היה מייצר או לעובדים שלו. התפקיד שלו היה למלא פקודות, לארגן את העבודה, להקצות את האנשים הנכונים למשימות החיוניות, לתאם את התוצאות, ולהבטיח את העבודה, הדגש היה על יעילות.

בכלכלה המודרנית שבה הערך לארגון מגיע יותר ויותר מן הידע של אנשים, בזמן שהעובדים אינם ברגים במכונה תעשייתית לא ניתן להפריד בין הניהול והמנהיגות. העובדים מסתכלים על המנהלים שלהם, כיום בלתי אפשרי רק כדי להקצות להם משימה חייבים להגדיר ולהסביר את המטרה. מנהלים חייבים לטפח ולהעצים את העובדים, לא רק כדי למקסם את היעילות, אלא לטפח מיומנויות, וכשרון .

במילים פשוטות: מה עושה מנהיג גדול ? ארגנתי רשימה של תשעה דברים שכל מנהיג צריך לעשות כדי להיות יותר מאשר מנהל טוב.

  1. מנהיגים מסמנים חזון ברור – זה פשוט בלתי אפשרי שארגונים יעשו דברים גדולים אם אין להם יעדים ומטרות ברורים לגבי העתיד. ללא חזון, אנשים פועלים בכיוונים שונים או שהם רצים במעגלים. התוצאה היא בזבוז של זמן, כסף ומחשבה.
  2. מנהיגים מקבלים את זכות לאדריכלות – הם מעצבים בארגונים סביבת עבודה ותרבות שמאפשרת לכישרונות ולטלנטים להמריא. המנהיגים צריכים להסיר את כל המחסומים שניצבים בפני העובדים ולאפשר להם לעקוף אותם כדי לבצע את עבודתם. המכשולים יכולים להיות מידע לקוי, מטרות סותרות, קווי דיווח מבולבלים, בעיות תקשורת, מערכות תומכות לקויות או מנהלים מקובעים. המנהיג חייב לעצב מרחב ששומר על רמות אנרגיה גבוהה זהו  מרכיב קריטי להצלחה של ארגון.
  3. מנהיגים קוראים למנהיגות בכל מקום בארגון – ברור שכולם צריכים למצוא את המקום שלהם כמנהיגים וזאת בלי להתייחס לדרגה או הכותרת של התפקיד. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר ברצון לחדשנות, העובדים צריכים להרים את הידיים ולצעוק בקול גבוה "יש לי רעיון" על איך לעשות משהו טוב יותר. ואז הם צריכים להירתם כדי להפוך אותו למציאות. אם כולם בארגון יבואו עם רעיונות, תקבל הרבה רעיונות ואתה צריך הרבה כדי לברור מהם כמה רעיונות גדולים.
  4. המנהל מסתמך על שליטה; המנהיג מעורר אמון
  5. המנהל מעתיק; המנהיג הוא מקורי
  6. מנהל מקבל את הסטטוס קוו; המנהיג קורא עליו תיגר
  7. המנהל מתמקד במערכות ומבנה; המנהיג מתמקד אנשים
  8. המנהל שואל איך ומתי; המנהיג שואל מה ולמה
  9. המנהל מסתכל על השורה התחתונה , העין של המנהיג מופנית אל האופק.