פיתוח מנהלים

מנהלים בעולם המודרני מתמודדים מדי יום עם שלל אתגרים, השוק הדינמי ואוכלוסיית העובדים המשתנה מצריכה התערבות  ניהולית מתמדת  ויכולות מולטיטסקינג, התווית אסטרטגיות, תוכניות שיווק, עמידה ביעדים, טיפול במשאבי אנוש, הנעת עובדים, הובלת צוותים מקצועיים, התמודדות עם בעיות ומשברים, ניהול שוטף של משימות ועוד.

המטרה של תהליך פיתוח מנהלים הינה להקנות לקבוצת הניהול שנבחרה (בדרך כלל המנהלים המרכזיים בארגון או כאלה שרק נכנסו לתפקידם) ידע, כלים ומיומנויות ניהוליות לצורך קידום יעדי הארגון. המשפרים את כישורי המנהיגות, הראייה המרחבית, התקשורת, החשיבה האסטרטגית והיכולת לחשוב באופן אחר "מחוץ לקופסא".

הכשרת מנהלים בכל הדרגים מסייעת להם לשפר את התמודדות עם האתגרים הר"מ  מאחר והמנהלים מקבלים כלים ומיומנויות ניהוליות המשפרות את כישוריהם. כמו כן, למנהל יש "איש סתרים" עמו יכול להתייעץ באופן דיסקרטי וחלק עמו את הבדידות שכרוכה בתפקידי ניהול.

התכנים והידע הנרכשים מאפשרים לפתח תפיסות המתאימות למאפיינים ולדרישות הניצבות בפני מנהלים בכירים, כך שהשקעה בתהליך פיתוח המנהלים חוזרת בסופו של דבר לארגון עצמו בדמות ביצועים משופרים, השגת יתרון תחרותי על פני המתחרים והתמודדות טובה יותר עם משברים.

התהליך כולל פיתוח חשיבה ותפיסה ניהולית, הסבר על סגנונות ניהול, איתור הסגנון של המנהל הנועץ והתאמת הסגנון למצבים משתנים, התעסקות בתפקיד הניהולי במונחי תפוקות וחשיבה תוצאתית, עבודה משותפת על המסר הניהולי ודוגמה אישית (התנהגות ניהולית).