עסק משפחתי

עסק משפחתי – סיוע לעסקים לעבור בהצלחה מעבר בין דורי

 

לעסק בעל אסטרטגיה ברורה יש יתרון על המתחרים שלו, עסקים משפחתיים מתמודדים לעיתים קרובות עם חוסר החלטיות או קונפליקט פנימי,  מסתמכים על המומחיות הרחבה של קבוצת הייעוץ המשפחתית כדי ליצור וליישם תוכנית מותאמת אישית המטפלת באתגרים ובהזדמנויות ייחודיות לארגון המשפחתי שלהם. התפקיד שלנו בחברת ביזנס קומנדו הוא  "יישור" תוכנית מוגדרת היטב שממקמת את התרבות, הערכים והמטרות של המשפחה באותה המישור כמו של העסק.

האם ידעת כי רק שליש מהעסקים בבעלות משפחתית שורדים את המעבר לדור השני ורק 12% מצלחים להמשיך בהצלחה גם בדור השלישי. לכן בראש ובראשונה עסקים אלה ראויים ודורשים ייעוץ עסקי מיומן במענה לצרכים המיוחדים. עסקים משפחתיים מתמודדים עם סיכונים גדולים אל מול תגמולים גדולים לאור המעורבות של חברי המשפחה בניהול העסק.  מערכות יחסים ונכסים נמצאים על כף המאזניים ולהם משמעות גדולה על התא המשפחתי, יש הרבה להפסיד או הרבה להרוויח. למרות האמור,  באופן מפתיע, עסקים משפחתיים לעתים קרובות נמנעים מקבלת ייעוץ של מומחה לתחום.

הפתרונות שלנו לארגונים משפחתיים מתמקדים ביישור של כל ההיבטים של המשפחה והעסקים, כולל תרבות, חזון, שליחות, ערכים, רגולציה, בעלות, מנהיגות, תקשורת ופיתוח מדיניות. היישור הזה מבטל סכסוך שמערער את ההצלחה ומנקה את הדרך ליתרון תחרותי חזק יותר, להרמוניה משפחתית משופרת ולסיכוי גבוה יותר להמשכיות ארגונית ארוכת טווח. אנו נוקטים גישה הוליסטית למגוון רחב של פעילויות, כולל חינוך פרואקטיבי למשפחה, מועצות משפחה, דירקטוריון, סיוע לפגישות משפחתיות, ניהול קונפליקט ופתרון בעיות, אסטרטגיה פיננסית ועסקית, תכנון ירושה, ניהול ומנהיגות ועוד…

רציפות ותכנון המשכיות – בניית מבנים עסקיים להצלחה של הדורות הבאים, משפחות רבות בארץ הינן מקור גאווה עסקי, רעיונות, ביצוע, חיבורים ויתרון האסטרטגי הובילו את העסק המשפחתית להצלחה כלכלית , ועליך בעל השליטה בעסק להגן על העסק והמשפחה בתכנון ההמשכיות של העסק, אתה אחראי לוודא שמה שעבדת כל כך קשה להקים ימשיך וישגשג. עסקים משפחתיים רבים סומכים על תכנון הירושה כפתרון להבטחת ההמשכיות של העסק המשפחתי. הבעיה היא שבעלי עסקים רבים מסתכלים על הירושה כאירוע נקודתי , פתאום ביום בהיר הם מוסרים את המושכות לילדיהם והעסק ממשיך לתפקד.

אנו מאמינים שתכנון הירושה הוא תהליך מתמשך הכולל החלטות קריטיות וכן תכנון והכנה קפדניים על מנת להעביר בהצלחה את הבעלות והניהול של העסק ונכסי המשפחה לדורות הבאים. תכנון המשכיות הוא המונח שבו אנו משתמשים כדי לבחון את כל המשפחה והעסק ולתכנן תוכנית מותאמת אישית שמתאימה לערכי המשפחה, בונה בסיס איתן להצלחה עסקית עתידית, מכינה את היורשים, מגבירה את האחריות ויכולות הניהול והמנהיגות. על ידי כך מסייעים ביצירת מעבר חלק לדור הבא ומעבר לו. תכנון המשכיות מוצלח יכול לחזות את האתגרים הייחודיים העומדים בפני צוותים משפחתיים ומייצר מבנה עסקי חזק כדי להבטיח מנהיגות חזקה וקבלת החלטות יעילה, תוך שמירה על קשרי משפחה.

הניסיון הרב שלנו המשרת את הבעיות והצרכים הייחודיים של עסקים משפחתיים והופך אותנו קבוצת הייעוץ המשפחתית שותפה הכרחית עבור ארגונים משפחתיים העוסקים ביצירת העתיד החזק ביותר עבור עסקים ומשפחה כאחד.


מי אנחנו – אנחנו מומחים בעיצוב ופיתוח של העסק המשפחתי, עם מומחיות מיוחדת לסייע לעסקים משפחתיים שנמצאים במצב של תקיעות ולא מסוגלים להסכים על הצעדים הנדרשים הבאים. או בסכסוך על כיוון והמנהיגות העתידית,  הצוות שלנו בעל ניסיון בתחום ובעל רעיונות יצירתיים באופן ניהול עסקים משפחתיים וניהול סכסוכים. אנחנו מבינים עסקים משפחתיים מבפנים ומשרתים את הלקוחות שלנו בכל רחבי הארץ, לאור הרקע הניהולי שלנו ועבודה עם בעלי עניין בחברות משפחתיות העצה שאנו נותנים היא מעשית, פרקטית וניתנת למימוש במארג המשפחתי המורכב.
אנחנו מאמינים – אנו מאמינים שכאשר בני משפחה יכולים להיות הבעלים, לעבוד ולתכנן יחד בצורה יעילה ורציונלית, הם הופכים לכוח החזק ביותר ליצירת ערך לטווח ארוך. עם זאת, יש בכך אתגרים וסיכונים ייחודיים. ייעוץ עסקי בתחום ההמשכיות מסייעת למשפחות להתכונן לאתגרים אלה, לנהל סיכונים ולמנף את הפוטנציאל הקיים בעסק המשפחתי.

איך אנחנו עובדים – אנו שואפים לספק פתרונות תכל'ס לפעולה עבור העסק על פי צורך,  משאבים  ומסגרת זמן,  לשם כך, השירותים שלנו כוללים ייעוץ מקיף במגוון תחומי מומחיות.